Zamów przez telefon (17) 856-13-68

Drzewa i krzewy owocowe w Rzeszowie

Smaczne i aromatyczne owoce z własnego sadu są marzeniem wielu ogrodników. Na szczęście zarówno drzewa jak i krzewy owocowe są łatwe w uprawie, proste w pielęgnacji i dają obfite plony.
Aby cieszyć się obfitymi zbiorami należy zainwestować w dobre jakościowo sadzonki wybranych roślin, od sprawdzonych producentów, z dobrym systemem korzeniowym. Przy uprawie drzew owocowych nie można zapomnieć o ich pielęgnacji – odpowiednim przycinaniu oraz nawożeniu, a nawet o profilaktycznym opryskaniu środkami przeciw chorobom grzybowym lub preparatami owadobójczymi.

Borówka amerykańska Maliny Czarna porzeczka Morele Wiśnia Śliwki

Jakie drzewa owocowe wybrać?

Każdy owoc ma niepowtarzalny samk i aromat. Występują odmiany soczyste, kwaskowe, słodkie. Dobierając drzewka do ogrodu kierujemy się własnym gustem kulinarnym. Nie można przy tym zapomnieć o preferencjach stanowiskowych danej odmiany.

Najbardziej wymagającymi gatunkami drzew owocowych są brzoskwinie i nektarynki, które potrzebują słonecznych, bogatych mineralnych gleb oraz osłoniętego od wiatru stanowiska.

Mniej wymagające są pozostałe gatunki: jabłonie, grusze, wiśnie, śliwy, czereśnie – choć każda z tych odmian drzew owocowych ma zróżnicowane wymagania glebowe. Natomiast orzechy włoskie najszybciej pochłaniają składniki mineralne z gleby, zabierając je nawet swoim sąsiadom np. śliwom. Odmianą jabłoni, która cieszy się dużym zainteresowaniem jest Szara Reneta, Malinówka i stara odmiana Papierówki.
W zależności od gustów klientów polecamy odmiany Delicates – soczysta i nieco kwaśna lub Rubin – słodka odmiana jabłoni.W sprzedaży posiadamy drzewka owocowe:

  • jabłonie - wczene, późne, słodkie, soczyste, kwaśne
  • czereśnie - odmiany wczesne i późne
  • gruszki
  • śliwy - żółte, niebieskie, japońskie
  • brzoskwienie - kuliste, spłaszczone
  • nektarynki
  • orzechy włoskie
  • wiśnie - wczesne, późne
  • drzewka Duo - na jednym drzewie kilka odmian
  • drzewka kolumnowe

Krzewy owocowe

Najpopularniejsze są maliny – krzewy, których owocami możemy się rozkoszować już od lipca aż do października. Wczesne odmiany malin zaczynają owocować już na wakacjach np. Polka, bardzo plenny krzak, której smaczne owoce zaczynają dojrzewać już w lipcu mogą wydawać plony przez 3 miesiące.

Wśród krzewów jagodowych borówka amerykańska cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem wśród klientów. Jest to roślina niezmiernie odporna na choroby grzybowe, bardzo plenny i zdrowy. Zalicza się do roślin, które lubią kwaśne podłoże, a im bardziej zakwaszone tym więcej owoców rodzi borówka. W dzisiejszych czasach krzewy owocowe to nie tylko gęsto rosnące krzaki ale też pięknie uformowane krzewy jagodowe na pniu. W takiej formie piennej występują agresty i porzeczki. Szczególnie czarna porzeczka jest polecana jako krzew owocowy do ogródka, ze względu na swoje walory zdrowotne (jagody porzeczki czarnej zawierają dużo witaminy C, są źródłem antyoksydantów), ozdobne i przetwórcze.W sprzedaży posiadamy krzewy owocowe:

Kiedy sadzić rośliny owocowe?

Jesień jest najkorzystniejszą porą roku na sadzenie drzewek i krzewów owocowych. Panują wtedy dobre warunki atmosferyczne, wilgotność gleby a roślina ma czas na przekorzenienie i przygotowanie się do zimy.
Na wiosnę również można posadzić zwracając uwagę na to, aby roślina była dobrze przezimowana – brak widocznych uszkodzeń fizycznych, zdrowa, ukorzeniona.
Na szczęście teraz dostępne są sadzonki w doniczkach, które możemy sadzić praktycznie przez cały rok. Gdy taka roślina jest dobrze ukorzeniona w donicy, wystarczy ją przesadzić w docelowe miejsce, podlać i pielęgnować

Zainteresowany?

Zadzwoń:

(17) 856-13-68


Albo odwiedź sklep stacjonarny:

ul. Osmeckiego 2, Rzeszów.


Doradzimy co wybrać, jak sadzić i dbać.